Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss på Kuststaden med frågor om oss och våra fastigheter. Gäller det felanmälan alternativt om du vill göra en intresseanmälan för lägenhet eller lokal så använd formulären för detta på respektive sidor istället för att få korrekt och snabb hjälp.

Kuststaden Fastigheter AB

Lilla Torget 6 B
572 30 Oskarshamn

Våra öppettider på kontoret

Måndag, tisdag, onsdag, fredag: 08.00-12.00
Torsdag: 08.00-16.00 (lunchstängt mellan 12.00-13.00)

Telefonöppettider

Helgfria vardagar: 07.00-10.00

Telefon: 0491-135 00
E-post: info@kuststaden.se 

Akuta fel/Jour

Jourverksamhet Oskarshamn: Reko Bevakning 070-645 62 63 
Jourverksamhet Västervik: Riksbyggen 0771-860 860
Jourverksamhet Nybro/Kalmar: Skötselbolaget 076-632 28 99

Våra medarbetare


Michael Nilsson
Regionchef
070-549 95 70
michael.nilsson@kuststaden.se

Johan Ronngaard
Ekonomichef
0491-135 00
johan.ronngaard@kuststaden.se

Micaela Ödlund
Ekonomi/Administration
0491-135 00
micaela@kuststaden.se

Hanna Rindhall
Ekonomi/Administration
0491-135 00
hanna.rindhall@kuststaden.se

Robert Pejic
Uthyrning/Affärsutveckling
070-250 10 55
robert@kuststaden.se

Nathalie Berntsson
Uthyrning/Administration
0491-135 00
nathalie@kuststaden.se

Linnéa Kvarnlid
Uthyrning/Administration
0491-135 00
linnea.kvarnlid@kuststaden.se

Peter Jansson
Arbetsledande Fastighetsskötare
Oskarshamn
peter@kuststaden.se

Mats Rydman
Fastighetsskötare
Oskarshamn

Ismet Omerovic
Fastighetsskötare
Oskarshamn

Jonatan Bard
Fastighetsskötare
Tjänstledig

Philip Ericsson
Fastighetsskötare
Oskarshamn

Hasse Fredriksson
Yttre skötsel
Oskarshamn

Tony Österholm
Målare
Oskarshamn

Mickaela Bäck
Lokalvårdare
Oskarshamn

Elenor Frid
Lokalvårdare
Oskarshamn

Anders Hanson
Arbetsledande fastighetsskötare
Västervik

Thom Nordin
Fastighetsskötare
Västervik

Anders Hellman
Arbetsledande fastighetsskötare
Nybro/Kalmar

Ulric Gustafsson
Fastighetsskötare
Nybro/Kalmar

Emmy Svensson
Lokalvårdare
Nybro
Powered by Expression Engine, Produktion & Design: AO Media Design – en webbyrå i Kalmar